• 317 856 768
  • Loket-Brzotice 45 257 65 Čechtice, okres Benešov
  • Po-Pá: 7:00 - 19:00, So: 8:00 - 12:00

Výměna oleje

Olej hraje velmi důležitou roli pro správnou funkci motoru automobilu. Není ale nesmrtelný a jeho výměna by se tedy neměla podceňovat.
Odkládání výměny oleje totiž výrazně zkrátí životnost motoru – v tom nejhorším případě se motor zadře a umře úplně. Navíc dochází ke snížení výkonu vozidla a auto i „více žere“.

Co se stane, když dlouho nevyměníte olej?Výrazně to zkrátí životnost motoru.

Rychleji se zanáší a částice, kaly a saze zvyšují opotřebení. Olej se navíc znehodnocuje a ředí nespáleným palivem. Motor se pak hůř maže, mazací kanálky se zanášejí a v nejhorší fázi se motor může zadřít.

Nejdříve jsou ohroženy citlivé díly motoru, například turbodmychadla. Olej ohrožují i poruchy, od závady vstřikování paliva až po ztrátu těsnosti chladicího systému a průnik chladicí kapaliny do oleje. To bývá zpravidla pro motor smrtelné.

Zásadní roli ale hraje také nekvalitně provedená výměna oleje. Mnozí řidiči se při výměně dopouštějí velkých chyb – nevhodně zvolí viskozitní klasifikaci; vymění olej u motoru, který není zahřátýneúplně vypustí původní olej z nádoby; nevymění starý filtr za nový nebo nalijí oleje málo.

Proto u všech vozidel doporučujeme výměnu oleje v autorizovaném servisu – Autocentrum Bupi s.r.o.

© Copyright 2019 AUTOCENTRUM BUPI Euro Softworks s.r.o.